Гоголево-Диканька

2018-05-11

/Files/images/Ф1.jpg

8 травня учні Люботинської гімназії № 1 здійснили подорож Полтавською областю. Маршрут пролягав визначними місцями, пов'язаними з життям та творчістю Гоголя. Саме в цьому мальовничому краї, де навколо розкинулися величні степи, над головою - безкрає синє небо, озера сяють оксамитовим блиском, органічно виглядають прикрашені українськими орнаментами маленькі хатинки, які разом із величними храмами потопають у пишному бузковому цвіті.

Першим місцем, яке відвідали діти, була славетна Диканька з Тріумфальною аркою на честь візита імператора Александра І. Саме тут гостинні господарі зустріли їх театралізованою виставою за мотивами повісті "Вечори на хуторі біля Диканьки".

Наступним пунктом подорожі став музей-садиба Миколи Гоголя. Тут у колишній Васильківці (зараз село Гоголево), жив Микола Васильович. Саме тут промайнули його дитячі та юнацькі роки. Панський будинок, флігель, двір і ставки, парк-сад зберігають домашній затишок і дух роду Гоголів-Яновських.

Дитячі враження від поїздки до Гоголева та Диканьки назавжди залишаться в пам'яті.